O mně

Obligátní otázka "Kdo jsem?" mě poslední dobou hodně provázela a odpověď na ni se často měnila. Nejdříve přicházely takové ty faktické odpovědi jako člověk, žena, manželka, matka, masérka, terapeutka a další role, které v životě všichni zažíváme a hrajeme. Později se odpovědi začaly měnit na věci, se kterými jsem se v životě setkala např. písek, vlny, auto, vánoční strom, báseň a jiné úsměvné předměty a vjemy. A v poslední fázi se objevovaly odpovědi jako energie, radost, pohyb, hudba nebo taky nic. Ať už jsem byla a jsem čímkoli, vždy je za odpovědí pocit, který ve mě ta věc, slovo, představa vyvolává a z té změti emocí vychází ta skutečná odpověď na otázku "Kdo skutečně jsem?". Odpověd je pro každého z nás a v každou chvíli jiná. Z této proměnlivé odpovědi a vnímání sebe sama pak vychází vnímání života celkově. A život je pro mě opravdový DAR.

V tuto chvíli jsem osoba, která stojí pevně nohama na zemi (přes všechno co píšu výše :-)), která miluje život, svou práci a lidi, se kterými se díky ní setkává. Svou práci beru jako dar a poslání, s klienty pracuji s respektem a pochopením a děkuji za důvěru, kterou mi dávají. Ve své praxi využívám jen ověřené metody a techniky. Pro nejrychlejší a trvalé dosažení úspěchů při terapii nebo masáži považuji za nejúčinnější pracovat s fyzickým tělem, myslí i duší zároveň. Proto také s nadšením zkouším a objevuji nové možnosti a techniky, a to nejdříve sama na sobě.

Díky masážím a vědomějšímu kontaktu s tělem jsem začala objevovat samu sebe, vnímat své potřeby a komunikovat s tou částí mě, kterou jsem do té doby spíše kritizovala. A také se sebepoznáváním přichází daleko větší pochopení a respekt pro druhé. Kino Mana - vědomá práce s tělem havajským způsobem je nedílnou součástí mého života a stále objevuji a nepřestává mě fascinovat, jak transformativní tato práce je a jak přirozeným způsobem obyvatelé Havaje fungují v harmonii s přírodou.

Metoda Cesty mi zase přinesla do života mnoho změn, uvědomění a přijetí. Díky změně vnímání je můj život barevnější a svobodnější. Moje jednání se již neřídí starými zajetými vzorci, které mi ne vždy vyhovovaly a vycházely často z nepříjemných zkušeností z minulosti. Nyní je moje rozhodování řízeno vědomými volbami. Proto jsem se také rozhodla angažovat v rozšiřování povědomí o metodě Cesta v ČR a stala jsem se jednou ze zakládajících členů společnosti WINspirace 4U, s.r.o., která tuto metodu u nás zastupuje. 

Fotogalerie