Můžete mi namasírovat "jen" záda?

01.04.2019

Je mi líto, nemůžu. Tělo každé bytosti není tvořeno z kostek, které k sobě sice pasují, ale nejsou nijak propojeny. Fyzická těla všech bytostí (nás pány tvorstva nevyjímaje) jsou tvořena z různých částí spojených spíše jako puzzle, zapadající do sebe a ještě se prolínající ve 3D verzi. Jakou část vaší bytosti bych tedy měla při masáži vynechat, kde udělat ten řez, či dotek ukončit. Místo, kde cítíme bolest není vždy stejné jako místo, kde vznikla příčina, obvykle je spíše důsledkem a proto své klienty nekouskuju. Snažím se je propojovat.

Havajci se na věci i živé bytosti dívají z hlediska toku energie a říkají, že nezdravé myšlenky, neprospěšné přesvědčení mohou blokovat tok energie stejně jako svalové napětí. Lomi lomi pomáhá uvolňovat blokády a zároveň dává nový směr toku energie. Masáž tedy není jen fyzickým zážitkem, ale také možností uzdravení na emocionální či duchovní úrovni. Havajci vnímají všechny aspekty těla jako jeden celek a Lomi lomi terapeut pomáhá klientovi při návratu k harmonii a rovnováze. Když chybí v těle vyrovnanost, má to důsledek fyzický, duševní nebo emocionální. Nemoc je stav napětí, který vede k odporu a ten pak blokuje pohyb energie. Mým cílem u každé masáže či terapie je dosáhnout pro klienta maximálního možného plynutí energie a uvolnění na všech úrovních, které pak pomáhají k buněčnému léčení.

Havajská chrámová masáž je také někdy nazývána "masáž milujícího doteku". Je to spojení srdce, rukou a duše se Zdrojem všeho života. Hluboký význam havajského slova láska zahrnuje také toleranci, odpuštění, přijetí, neposuzování, uznání, soucit a respekt. Vše je součástí rituálu a běží vědomě na pozadí při každé masáži.

Toto je jeden z hlavních důvodů, proč vám nikdy nenamasíruju "jen záda" a s nadšením se budu věnovat vaší celistvosti.